Novosti

Bale – Valle armonica – 6. Međunarodni festival gitare

Općina Bale Valle

U nedjelju, 09. Srpnja, održalo se veliko finale ove već tradicionalne manifestacije. Nakon devet dana intenzivne muzičke aktivnosti, studenata gitare koji su pohađali Masterclass, umjetnika koji su izložili svoja djela pod zajedničkim nazivom “6 žica na platnu” i još mnogo toga pod okriljem umjetnosti i kulture, završila je ova zanimljiva manifestacija sa finalnim koncertom na trgu Tomaso Bembo ispred predivne palače Bembo.

Počasni gost, pozvan od strane baljanskog načelnika Edija Pastrovicchio, bio je novoizabrani načelnik Gorizie g. Rodolfo Ziberna, koji je sa baljanskim načelnikom održao sastanak u prostorima Općine, na kojem su iskrsnule nove ideje i inicijative o međusobnoj suradnji između dviju općina.

Načelnici nisu bili samo gledatelji na koncertu već su željeli i motivirati mlade glazbenike svih kategorija podjelivši im prve nagrade, te specijalne nagrade publike.

Pobjednici po kategorijama su:

Kategorija I: prvo mjesto podjelile su Olga Zdanovskaya iz Rusije i Lucija Žulj iz Hrvatske
Kategorija II: Adrian Biernacki iz Poljske
Kategorija III: Gianluca Gumirato iz Italije
Kategorija V: Pietro Locatto iz Italije
Kategorija VII: Duo Gumirato-Procopio iz Italije
Kategorija VIII: prvo mjesto podjelili su Venti Chiavi Guitar trio iz Mađarske i Duo Cordas et Bentu iz Italije
Nagrade publike: Sara Celardo i Duo Cordas et Bentu svi iz Italije