Novosti

Istarski župan Valter Flego u četvrtak je posjetio Općinu Bale

Općina Bale Valle

Istarski župan Valter Flego u četvrtak je posjetio Općinu Bale, gdje se sastao s načelnikom Edijem Pastrovicchiom i njegovim suradnicima. Radnom sastanku prisustvovali su i načelnik županijske uprave Istarske županije Valerio Drandić, predsjednik Općinskog vijeća Vedran Šetić, direktor Turističke zajednice Sandi Drandić te predstavnik Forlanette d.o.o. Ennio Malusa'. Načelnik Edi Pastrovicchio upoznao je župana s radom i aktivnostima Općine Bale, te o važnim kapitalnim projektima. Župan je pohvalio sve aktivnosti i ulaganja koje Općina Bale radi. Izjavio je da je zadovoljan dosadašnjom suradnjom između Općine Bale i Županije posebno od kad je sjedište Odsjeka za prostorno uređenje i gradnju u Balama, te izrazio želju da se ovakva, odnosno još bolja suradnja nastavi. Osvrnuvši se na nedavnu prvostupanjsku presudu koja je donesena na štetu Grada Vodnjana, Župan je najavio inicijativu Županije kojom bi se pokrenuo postupak prijedloga izmjena Zakon o poljoprivrednom zemljištu u kojem će se nedvojbeno definirati što je to poljoprivredno, a što građevinsko zemljište kako sudovi ne bi mogli, kao do sada, svatko tumačiti na svoj način.