Najljepšoj sportskoj dvorani na svijetu bronca u Kolnu Novosti

Najljepšoj sportskoj dvorani na svijetu bronca u Kolnu

16.04.2015

Već dobro poznata baljanska sportska dvorana ovjenčana i titulom najljepšeg sportskog objekata na svijetu dobila je još jedno značajno priznanje - broncu na IAKS / IOC Award 2009. u Kolnu. Međunarodni olipmpijski odbor i Međunarodna udruga za sportske i rekreacijske objekte, te Međunarodni paraolimpijski savez dodjelili su nagradu najboljim ostvarenjima najmijenjenim sportu i rekreaciji te nagradu za projekte koji su posebno prilagođeni sportašima i gledateljima s invaliditetom. Na ovogodišnji natječaj bilo je prijavljeno 117 arhitektosnih ostvarenja iz 26 zemalja.
Predsjednik Hrvatskog olimpijnskog odbora Zlatko Mateša istaknuo je sportsku dvoranu u Balama kao svjetski primjer sportske gradnje, napravljene u zajedništvu arhitekture, umjetnosti, kulture i sporta te u suživotu s tradicionalnim i suvremenim.