Obavijest vinogradarima

11.07.2018 - 14:09

Upućuju se vinogradari sa područja Istre da u narednih nekoliko dana provedu drugo tretiranje usmjereno protiv američkog cvrčka (Scaphoides titanus), prenosnika fitoplazme poznate pod nazivom zlatna žutica vinove loze.

(Napomena : Vinogradari koji su već obavili drugo tretiranje to sada ne trebaju učiniti!)

Pripravci koji se mogu koristiti u tu svrhu su slijedeći: Sumialfa 5 FL, Actara 25 WG, Nurelle D, Chromorel D, Decis 2,5 EC, Reldan 22 E, Asset te Cythrin Max.

Radi zaštite pčela tretiranje obavljati u vrijeme kada pčele ne lete (večernji sati).

Preparate koristiti prema uputama proizvođača.

Nakon tretiranja obavezno popuniti evidencijsku listu o uporabi sredstava za zaštitu bilja.

Vinogradare također upozoravamo da se u zaštiti vinograda smiju koristiti samo registrirana sredstva za zaštitu bilja (SZB).

Podaci o registriranim SZB u RH vode se u Fitosanitarnom informacijskom sustavu (FIS) dostupnom na web adresi: http://fis.mps.hr/trazilicaszb/.