Thumbnail Novosti

Donacija opreme Odjelu internističke onkologije s hematologijom i Dnevnoj bolnici u Općoj bolnici Pula

30.11.2023

Jutros je u prostorijama Opće bolnice Pula svečano održana primopredaja donacije opreme namijenjene Odjelu internističke onkologije s hematologijom i Dnevnoj bolnici. Na inicijativu naše sugrađanke Marije Patljak Bilić donirano je 2 antidekubitalna madraca i deset komada pokretnih stalaka radi poboljšanja uvjeta boravka pacijenata na Odjelu internističke onkologije i hematologije i Dnevne bolnice u Općoj bolnici Pula.

Naime, u ružičastom mjesecu listopadu,  na inicijativu naše sugrađanke Marije Patljak Bilić zajedničkom humanitarnom šetnjom obilježen je mjesec borbe protiv raka dojke povodom kojeg su se simboličnom kotizacijom prikupljala sredstva za kupnju opreme internističkoj onkološkoj ambulanti u Općoj bolnici Pula. U akciju se uključila i Općina Bale, brojni građani te članovi teretane AP lab u Puli.

Primopredaji su nazočili: doktorica Anuška Budisavljević sa svojim timom, inicijatorica Marija Patljak Bilić, općinski načelnik Edi Pastrovicchio i Alex Percan ispred AP laba.