Thumbnail Novosti

Izabran prvi Savjet mladih Općine Bale

23.02.2021

Na sjednici Općinskog vijeća održanoj 19.02.2021. jednoglasno je donijeta Odluka o izboru prvog Savjeta mladih Općine Bale.

Izabrani su:
1. Andrea Vellico za člana i Nika Šetić za zamjenicu člana
2. Fabian Guljaš za člana i Stefan Đokić za zamjenika člana
3. Maricha Piutti za člana i Toni Poropat za zamjenika člana
4. Tina Paretich za člana i Nina Žufić za zamjenika člana
svi predloženi od Neformalne skupine mladih
i
5. Matteo Berne' za člana i Cristina Žilović, za zamjenika člana predloženi od Zajednice talijana Bale-Communita' degli italiani Valle

Savjet mladih broji petero članova, a osnovan je s ciljem aktivnog uključivanja mladih u javni život lokalne zajednice putem njihova sudjelovanja u radu Općinskog vijeća, da svojim prijedlozima i mišljenjima utječu na pripremu, donošenje i provedbu odluka iz nadležnosti Općinskog vijeća i Načelnika, koje su od interesa za mlade, te provode informiranje i savjetovanje mladih u Općini Bale– pojasnio je načelnik Općine Bale Edi Pastrovicchio.

Članovi Savjeta mladih Općine Bale imaju mandat od tri godine, a na konstituirajućoj sjednici bit će izabrani predsjednik i zamjenik predsjednika Savjeta mladih.