Thumbnail Novosti

Nastavak projekta zakOČI - Take a brake!: Školarcima podijeljene radne bilježnice „Prometni detektivi“

14.12.2020

Općina Bale podijelila školarcima i predškolarcima radnu bilježnicu „Prometni detektivi“ namijenjenu djeci od 6 do 10 godina čija je svrha pomoći djeci u učenju sigurnog ponašanja u prometu. Radna bilježnica nastala je u okviru projekta zakOČI - Take a brake! koji provodi udruga Roditelji u akciji – Roda u partnerstvu s Carecross iz Švicarske, Sveučilištem Sjever, općinom Bale i gradovima Koprivnica i Zaprešić.

Zadaci u ovoj radnoj bilježnici osmišljeni su kako bi potaknuli dijete na proaktivno razmišljanje o prometu i svojoj ulozi u njemu te omogućavaju roditeljima da s djetetom aktivno rade na osvještavanju sigurnosti djece u prometu.

Također je podijeljena i prometna informativka za roditelje:“ Kako učiti djecu sigurnom ponašanju u prometu“. To je priručnik kojeg je posebno osmislio Rodin tim nastojeći obraditi sve informacije potrebne za shvaćanje dječje percepcije prometa.