Thumbnail Novosti

Održana konstituirajuća sjednica Općinskog vijeća Općine Bale-Valle

03.06.2021

Jučer je u 19:00 sati u Velikoj vijećnici općinske uprave održana konstituirajuća sjednica Općinskog vijeća Općine Bale-Valle u prisustvu svih 9 vijećnika. Pozivu na sjednicu odazvali su se svi, a novo Vijeće čine sljedeći vijećnici: Vedran Šetić, Sandi Drandić, Giulio Palaziol, Marija Orbanić, Dea Lordanić, Dragan Janko, Silvano Modrušan, Jelena Brščić i Perica Knezović.

Za predsjednika Općinskog vijeća izabran je Vedran Šetić (Grupa birača-nositelja Edi Pastrovicchio), a za potpredsjednike Dea Lordanić iz reda pripadnika talijanske nacionalne manjine (Grupa birača-nositelj Edi Pastrovicchio) i Perića Knezović iz reda opozicije (HDZ). Tom prigodom prisege su položili i načelnik Edi Pastrovicchio i zamjenik načelnika iz reda pripadnika talijanske nacionalne manjine Fabrizio Fioretti.

U novom Vijeću iduće četiri godine sastav vijećnika je sljedeći: Grupa birača nositelja Edi Pastrovicchio ima 6 vijećničkih mandata, IDS-DDI po 2 i HDZ po 1 mandat.