Thumbnail Novosti

Općina Bale obilježila Dječji tjedan

09.10.2020

Općina Bale u malo drugačijim okolnostima od prethodnih godina obilježava i ovog listopada Dječji tjedan. Jučer su općinski načelnik Edi Pastrovicchio i zamjenik načelnika Sandi Drandić imali susret sa učenicima i učiteljicama područne Osnovne škole Jurja Dobrile i područne Talijanske škole Bernardo Benussi te sa mališanima i odgajateljicama iz područnog dječjeg vrtića Neven i talijanskog dječjeg vrtića Naridola. U skladu s trenutnom situacijom, tradicionalna druženja i razgovori s našim najmlađima organizirani su na otvorenom prostoru iza škole.

Nakon razgovora s načelnikom i zamjenikom načelnika, djeca su se po grupama uputila na dječja igrališta i ukrašavali bojanjem nove kante za odvajanje otpada koje je Općina Bale kupila i postavila na dječja igrališta.

Djeca su u školi kroz tjedan pisali poruke roditeljima koje će danas biti izložene u Galeriji Ulika pa pozivamo zainteresirane da ih dođu pogledati u uredovno vrijeme Galerije.