Thumbnail Novosti

Potpisan Sporazum: Općina Bale sufinancira nabavu zaštitnog materijala i opreme

26.03.2020

Načelnici Općina Bale, Kanfanara i Žminja, Edi Pastrovicchio, Sandro Jurman i  Željko Plavčić potpisali su danas Sporazum o sufinanciranju nabave zaštitnog materijala i opreme za potrebe zdravstvenih ustanova na području Rovinjštine, kako bi pomogli zdravstvenim djelatnicima i sustavu hitne medicinske pomoći da što bolje i efikasnije obavljaju svoj rad te osiguraju svim građanima kvalitetnu i adekvatnu medicinsku pomoć.

Razmjerno broju stanovnika Općina Žminj će u tu svrhu osigurati 30.000 kuna, dok će Općine Bale i Kanfanar  staviti na raspolaganje svaka po 15.000 kuna. Spomenuta sredstva doznačiti će se na račun Javne vatrogasne postrojbe Rovinj-Rovigno koja se kao postrojba Civilne zaštite ovlašćuje da izvrši nabavu i raspodjelu potrebnog materijala.