City
4. BEMBO FEST - konferencija za novinare (17.6.) Novosti

4. BEMBO FEST - konferencija za novinare (17.6.)

18.06.2024

„Sve bogatiji Bembo Fest iz godine u godinu raste te je kvalitetom i brojem predstava postao prepoznat i publici izvan Bala. Na ovaj festival koji nudi poseban umjetnički doživljaj dolaze posjetitelji i iz drugih općina i gradova, a što posebno raduje. Bale imaju svoju povijest i tradiciju, a manifestacije poput Bembo Festa uklapaju se u kulturnu priču koja živi unutar zidina naše općine“, kazao je u riječima dobrodošlice na 4. Bembo Fest načelnik Općine Bale-Valle Edi Pastrovicchio.

„Ovogodišnji 4. Bembo Fest u Balama slavi kazališnu umjetnost, kreativnost i zajedništvo. Nadam se da će kazalište koje ima moć povezivanja i razumijevanja donijeti trenutke zabave, opuštanja, ali i promišljanja o tome zašto smo mi ljudi toliko smiješni i kako je nužno šaliti se na vlastiti račun da bismo sačuvali svoje pravo ljudsko lice“, istaknuo je uz ostalo u pismu dobrodošlice Robert Raponja, te naglasio da je misija Bembo Festa „stvoriti kreativan, interaktivan kazališni  prostor u kojem će svatko moći doživjeti nešto što ga dotiče i nadahnjuje“. „Vjerujem da će i ovogodišnji Bembo biti mjesto susreta, dijaloga i stvaranja novih umjetničkih prijateljstava. Radujem se što ćemo zajedno uživati u vrhunskim izvedbama koji će nam uprizoriti majstorice i majstori glume čija će nas igra inspirirati i obogatiti“, ističe Raponja pozivajući publiku na 4. Bembo Fest.

Na festivalskom programu je 17 predstava nezavisnih kazališta, a ulaz na sve programe je besplatan.