Balama lepršaju leptiri

16.04.2015

Leptir, simbol novog vizualnog identiteta Bala, osvanuo je na svim znakovima dobrodošlice na ulazu u mjesto, novim promidžbenim katalozima, kartama biciklističkih staza te planovima grada. Simbol je osmišljen kroz projekt "Bale - tako skriven mali svijet".

U starogradskoj jezgri se pokraj svih kulturno-povijesnih znamenitosti nalaze nove tabele koje daju osnovne informacije o objektu. Na novom planu grada označeni su i ugostiteljski objekti, trgovine, galerije, te sve što bi turistima moglo zatrebati za vrijeme boravka u Balama.

Na planu grada nisu označeni apartmani i kuće za odmor, koji su otiskani u novom katalogu s osnovnim informacijama o povijesti grada, budućim projektima, stancijama te prirodnim ljepotama.

Dodatno su označene i uređene četiri biciklističke staze - Dinosaur, Rimska staza, Leptir i Fontana - a uređena je i označena pješačka staza Sveti Mihovil. Signalizacija biciklističkih staza je usklađena s Turističkom zajednicom Istarske županije kojoj je cilj standardizirati sve biciklističke staze na poluotoku.

U sklopu projekta je otvorena i nova turistička agencija tvrtke Mon Perin koja je zajedno s Općinom Bale te Turističkom zajednicom nositelj projekta.

- Zajedničkim nastupom smo efikasniji, kazao je Edi Pastrovicchio, načelnik Bala i predsjednik lokalnog TZ-a. Koncem prošle godine pedesetak je Baljana, koji su na bilo koji način vezani uz turizam, bilo kroz proizvodnju, prodaju ili uslugu, potpisalo sporazum o zajedničkom nastupu na tržištu, a ovo su i prvi konkretni rezultati.

Sporazum je potpisan s Općinom, trgovačkim društvom Mon Perin i Turističkom zajednicom, a podrazumijeva, između ostalog, i prezentaciju njihove djelatnosti na zajedničkoj internetskoj stranici, piše Mihaela Medić za "Glas Istre".