Bale nakratko postaju Novosti

Bale nakratko postaju "grad hotel"

06.06.2017

Još danas dopodne Bale su bile mini gradilište. Na Trgu Bembo, postavlja se posljednja infrastruktura, ulice i trgovi oblijepljeni su putokazima, obiteljske kuće "novim" brojevima a Osnovna je škola dobila trodnevno atraktivno ruho koje ukazuje da će Bale tijekom slijedeća tri dana biti domaćin četvrtog po redu CEE Distribution Foruma kojeg, i to po prvi put i na otvorenom organizira američka kompanija Dell EMC. Ta tvrtka, kao glavni pokretači događanja, u pitoreskne Bale dovodi 220 top menadžera koji godišnje ostvaruju prihod od 75 milijardi dolara, ili "po domaći" gotovo pet proračuna Republike Hrvatske.

Bale došle nakon Grčke i Poljske

Uz njih, u trodnevnom radnom posjetu Balama koje će biti zatvorenog tipa, izuzev zabavnog programa, doći će i predstavnici partnerskih kompanija poput Microsofta i Intela te distributeri iz 27 zemalja. Svoje će konferencije i team building održavati po cijelom mjestu. O organizaciji team buildinga na otvorenom, razlozima zbog kojih su Bale izabrane za grad - domaćin, više riječi moglo se čuti na jučerašnjoj konferenciji za novinare koju su u palači Bembo organizirali predstavnici Bala, načelnik Edi Pastrovicchio, direktor TZ-a Bale Sandi Drandić te odgovorna karika za ogromni publicitet koji je Balama dopuhao ne vjetar već orkan u leđa, program menager Dell EMC-a Filipa Petrović.

- Riječ je o četvrtom po redu eventu kojeg organizira naša tvrtka. S obzirom da su prijašnja tri održavana, recimo na neuobičajenim mjestima - primjerice u poznatom Rudniku soli u Poljskoj, potom na zimskom skijalištu u Grčkoj, i da uvijek stremimo ka nečem većem, boljem, atraktivnijem i dojmljivijem logičan izbor pao je na Bale koje promoviraju svoj projekt Grad - hotel. Dodamo li tomu, i iznimnu pomoć pruženu od domaćina za koje tvrdim da djeluju pod motom "sve možemo i sve je moguće", a vjerujte na riječ nismo ni skromni ni ne zahtjevni, jedino što danas i uoči okupljanja i dolazaka sudionika team buildinga mogu reći jest jedno veliko hvala, rekla je na konferenciji za novinare Filipa Petrović, odgovarajući na pitanje kako je došlo do suradnje.

Sve je počelo nakon "La Grise"

Od program menadžerice doznajemo i da je tvrtka Dell EMC ona koja promovira i voli izazove te su upravo baljanskom projektu Bale Grad-hotel dali priliku da se pokrenu i prije vremena. A kada je riječ o projektu Grad Hotel, bila je ovo i idealna prilika da načelnika Edija Pastovicchia, jednog od glavnih inicijatora istog,  upitamo do kud se došlo. Naime, projekt je star već trinaest godina i u njega su osim Grada i Udruge Mon Perin uključeni i brojni Baljani, a jedan od najvećih postignuća jest gradnja Hotela " La Grisa", koja će kroz nekoliko dana dobiti i novoizgrađene prostore- od wellnes i spa centra, bazena, kongresne dvorane i dakako soba.

- Još prije desetak godina i na inicijativu grupe Baljana projekt Bale Grad - hotel je pokrenut. U početku ideja u kojem se starogradska jezgra pretvara u jedinstveni hotel sa zajedničkom recepcijom, mnogima se činila previše futurističkom i vizionarskom, no kao što se vidi dojučerašnji saince fiction pretvara se u stvarnost, objašnjava Edi Pastrovicchio od kojeg doznajemo i, da je danas vrlo cijenjen i višestruko nagrađivan prvi baljanski hotel "La Grisa" plod suradnje i uključivanja vlasnika u ovaj jedinstven projekt. (Zapisala i snimila za Glas Istre Nina ORLOVIĆ RADIĆ)