Bale: postavljen vanjski automatski defibrilator na Sportskoj dvorani, uskoro i na zgradi Ambulante Novosti

25.08.2023

Automatski vanjski defibrilator postavljen je jučer na Sportskoj dvorani u Balama s vanjske strane dok će drugi biti uskoro postavljen na zgradi Ambulante. Automatski vanjski defibrilatori, poput ovog, dokazano su povećali postotak preživljavanja osoba koje su doživjele srčani udar. Kardiopulmonalna reanimacija i rana defibrilacija mogu vratiti normalan srčani ritam kod osoba sa srčanim zastojem. Ovaj uređaj na javnom mjestu omogućuje brzu intervenciju u kritičnim situacijama i spašavanje života prije nego što medicinska ekipa stigne na mjesto događaja.
Defibrilator je nabavila Općina Bale kako bi osigurala još bolju medicinsku skrb za svoje stanovnike i posjetitelje.
Defibrilator je osiguran video kamerom.
Crveni križ Rovinj održati će uskoro edukaciju za javnost vezano za primjenu automatskih defibrilatora kako bi se što više podigla svijest o postojanju automatskih vanjskih defibrilatora, čija upotreba povećava vjerojatnost preživljavanja prilikom zastoja rada srca za 50%.
Postavljeni defibrilatori funkcioniraju na hrvatskom jeziku, te cijelo vrijeme navode korisnika kako ga upotrijebiti. Kad se ormarić u kojem se automatski vanjski defibrilator otvori, on alarmira hitnu službu te se stišava nakon što stupite u kontakt sa službenikom hitne pomoći.

Ova hvalevrijedna inicijativa ima za cilj unaprijediti brigu o zdravlju i hitne intervencije u slučajevima srčanih problema.