City
Besplatno mjerenje glaukoma u Balama Novosti

Besplatno mjerenje glaukoma u Balama

08.03.2022

Povodom Svjetskog tjedna borbe protiv glaukoma koji se ove godine održava od 6. do 12. ožujka, u prostorijama Galerije Ulika u Balama (ulica Rovinjska 1), dana 09.03.2022. u vremenu od 9:00 do 10:00 sati održati će se besplatno mjerenje očnog tlaka za sve zainteresirane građane.

Preglede će vršiti dr. Maja Mrak iz riječke Poliklinike Laser Ri koja besplatno organizira ovu inicijativu, te ovim putem pozivamo sve građane da se u što većem broju odazovu preventivnom pregledu.

Prema podacima Ministarstva zdravstva iz 2012. godine, u Hrvatskoj je u primarnoj zdravstvenoj zaštiti zabilježeno gotovo 70 tisuća slučajeva glaukoma. Glaukom je bolest vidnog živca i prvi uzrok nepovratnog gubitka vida te drugi najčešći uzrok sljepoće u svijetu. Prvi simptomi bolesti javljaju se tek kada dođe do oštećenja živca pa stručnjaci ističu veliku važnost ranog otkrivanja glaukoma.