Dan Općine: I u recesiji očuvan standard Novosti

Dan Općine: I u recesiji očuvan standard

16.04.2015

Svečanom sjednicom Općinskog vijeća na Trgu Tomasa Bemba obilježen je Dan općine Bale. Tom je prigodom načelnik Edi Pastrovicchio rekao da se zbog recesije općina ove godine zasad nije upustila u nove investicije, ali je sačuvala svoj visoki društveni i socijalni standard. Bale i dalje daju za novorođenu djecu najveću pripomoć u Istri od pet tisuća kuna, osiguravaju besplatan vrtić za prvu godinu i za drugo dijete, stipendiraju sve studente, daju pomoći umirovljenicima i socijalno potrebitima.

- Preko svoje tvrtke Mon Perin i dalje činimo napore za daljnji napredak, pa se ove godine najviše ulaže u kampove na obali. Pripremamo se za izgradnju doma sa odrasle, naglasio je Pastrovicchio.

Potom su uročene zahvale građanima koji su se istakli u društveno korisnom radu. Zahvale su dobili Pietro Bruno Poropat, Giovanni Cuccurin, Giuseppe i Benito Mottica za više od pola stoljeća djelovanja u kulturnim udrugama, posebice zboru Mon Perin. Plesna skupina Extreme nagrađena je za svoje uspješne nastupe u zemlji i inozemstvu, Marko Opšivač za titulu juniorskog prvaka svijeta u budokaju, a ženski odbojkaški klub Bale za ulazak u drugu ligu. Nagrađena je i tvrtka Mon Perin uz 5. obljetnicu osnivanja.

Zahvalivši u ime Mon Perina Plinio Cuccurin je rekao da ta tvrtka, u koju je svoj kapital udružilo 420 Baljana, svake godine raste za 25 posto, a prihod od općine od kampova se u pet godina sa 250 tisuća povećao na 2,5 milijuna kuna. Uz to u ovoj tvrtki se zaposlilo 61 pretežito mladih, od kojih je pola iz Bala.

Prije sjednice sa Trga la musa krenule je tradicionalna svečana povorka predvođena mažoretkinjama i limenom glazbom Mon Perin te kostimiranim prikazom žitelja srednjovjekovnih Bala, piše Aldo Pokrajac za "Glas Istre".