City
Dvadeset tri novih obitelji potpisalo Ugovor o osnivanju prava građenja u Općini Bale-Valle Novosti

Dvadeset tri novih obitelji potpisalo Ugovor o osnivanju prava građenja u Općini Bale-Valle

05.09.2023

Dvadeset tri novih obitelji potpisalo Ugovor o osnivanju prava građenja u Općini Bale-Valle za izgradnju obiteljskih kuća prema općinskom programu „Parcele za mlade“ radi rješavanja stambenog pitanja

U petak, 01 rujna načelnik Općine Bale, Edi Pastrovicchio, je primio dvadeset tri novih obitelji koje su se na prethodnom natječaju za osnivanje prava građenja u Općini Bale plasirali među najpovoljnijim natjecateljima.

Načelnik im je poželio dobrodošlicu u Bale te  je odgovarao na pitanja budućih stanovnika Bala a koja su se odnosila prvenstveno na uvjete gradnje, infrastrukturu i rokove.

U zoni Grote je do sada izgrađeno trideset kuća; čvrste gradnje i montažne gradnje. S ovim natječajem na novih dvadeset tri parcele doseljavaju se obitelji iz Bala, Rovinja, Zagreba, Zaprešića, Pule i ostalih dijelova Istre.