Konferencija Novosti

Konferencija "Izazovi zelene tranzicije" u Balama

20.06.2023

U Balama je održano ovogodišnje izdanje velike konferencije Glasa Istre „IZAZOVI ZELENE TRANZICIJE“ koje je ponovno okupilo vodeće ljude najrelevantnijih domaćih kompanija, posebice u energetskom i turističkom sektoru, te predstavnike lokalne i regionalne javne vlasti i nadležnih ministarstava.

Kao jedan od glavnih zaključaka nametnula se činjenica da sve veća izloženost Hrvatske globalnoj turističkoj potražnji postavlja zaštitu prirodnih i kulturnih resursa te unapređenje održivog razvoja turizma kao apsolutni imperativ.

Značaj cjelokupne manifestacije potvrdio je svojim dolaskom i premijer Andrej Plenković koji je sve okupljene pozdravio uvodnim obraćanjem.

U sklopu konferencije održavana su dva panela pod nazivom “Održivost kao imperativ turističkog razvoja” i “Kako doprinosimo smanjenju ugljičnog otiska”.

Među panelistima našli su se pulski gradonačelnik dr.sc. Filip Zoričić, Igor Radić iz Ministarstva turizma i sporta RH, dr.sc. Ivan Herak, član Uprave ACI d.d. za financije, korporativno pravo i ljudske resurse, Ivana Budin Arhanić, članica Uprave Valamar Riviere, Ivica Butorac, direktor Brijuni Rivijere d.o.o., zamjenik župana Istarske županije, Tulio Demetlika, Kristijan Rabar, menadžer za održivi razvoj u tvrtki BAT, Denis Nikola Kulišić iz tvrtke Odašiljači i veze, Željko Ukić, HŽ Putnički prijevoz te načelnik Općine Bale Edi Pastrovicchio.