Na Stanciji Bembo održana svečanost povodom 79. godišnjice osnutka partizanskog bataljuna Novosti

Na Stanciji Bembo održana svečanost povodom 79. godišnjice osnutka partizanskog bataljuna "Pino Budicin"

05.04.2023

U organizaciji UABA Rovinjštine, Saveza antifašističkih boraca Istarske županije, Grada Rovinj-Rovigno i Općine Bale-Valle na Stanciji Bembo je danas održana proslava 79. obljetnice osnutka talijanskog bataljuna „Pino Budicin“ .

Na manifestaciji su uz brojne goste sudjelovali i zamjenica istarskog župana Jessica Acquavita, rovinjski gradonačelnik Marko Paliaga, načelnik Općine Bale-Valle Edi Pastrovicchio, predsjednik Saveza antifašista Istarske županije i UABA Rovinjštine Branko Oplanić, potpredsjednik Saveza antifašista Republike Hrvatske Edo Jerman, predsjednik Udruge dragovoljaca veterana domovinskog rata Istarske županije te dopredsjednik Udruge dragovoljaca veterana domovinskog rata Marijan Mužinić, delegacija ANPI-ja iz Trsta predvođena Mirtom Čok, delegacija Zveza združenj borcev za vrednote NOB Slovenije, te predstavnici antifašističkih udruga iz cijele Istre.