City
Na tvrđavi Fort Forno u Balama održana vježba potrage i spašavanja Novosti

Na tvrđavi Fort Forno u Balama održana vježba potrage i spašavanja

03.06.2024

U organizaciji Vatrogasne zajednice Istarske županije te uz potporu Hrvatske vatrogasne zajednice u Balama, točnije u utvrdi Fort Forno, za vikend je održana vježba potrage i spašavanja pomoću vatrogasnih K9 timova s psima iz vatrogastva Republike Hrvatske.

Zapovjednik istarskih vatrogasaca Dino Kozlevac otkrio je kako u Istarskoj županiji djeluju dva tima s potražnim psima, a najavio je kako će uskoro biti osposobljen i treći tim. Dodao je kako su potražni psi od velike važnosti prilikom teških vatrogasnih intervencija. 

Na vježbi je sudjelovalo 20 vatrogasnih timova s potražnim psima, a vježba se sastojala od traganja i spašavanja u urbanim i neurbanim sredinama kod izvanrednih događaja (potres, urušavanje i nestanak osoba.

(Foto: Sasa Miljevic/PIXSELL)