Nastavak radova na rekonstrukciji starogradske jezgre u Balama Novosti

Nastavak radova na rekonstrukciji starogradske jezgre u Balama

17.10.2022

Dana, 14. listopada 2022. godine općinski načelnik Bala Edi Pastrovicchio i direktor tvrtke Galvani d.o.o. Vilko Glavaš potpisali su u Općinskoj vijećnici Ugovor o javnoj nabavi radova na rekonstrukciji javne površine u ulicama Porta No i Sant'Elena u starogradskoj jezgri Bala.

Navedenom investicijom će se položiti sva komunalna i ostala prateća infrastruktura te opločenje.

Vrijednost izvođenja samih građevinskih radova iznosi  gotovo 5 milijuna kuna dok radovi na arheološkim istraživanjima koje će izvoditi Hrvatski restauratorski zavod iznose dodatnih gotovo pola milijuna kuna. Završetak radova predviđen je do lipnja iduće godine.

Općinski načelnik izrazio je zadovoljstvo što  tvrtka Galvani od nedavno ima sjedište u  Općini Bale.
Ovim putem pozivamo građane koji žive u  zoni radova da si prije početka radova dovezu ogrjev ili ako imaju potrebu za dovoz nekih drugih stvari to obave prije početka radova.