Obilježavanje 78.obljetnice osnutka talijanskog bataljona “Pino Budicin” Novosti

Obilježavanje 78.obljetnice osnutka talijanskog bataljona “Pino Budicin”

09.04.2022

U organizaciji Udruge antifašističkih boraca i antifašista Rovinjštine, Saveza antifašističkih boraca Istarske županije, Grada Rovinj-Rovigno i Općine Bale-Comune di Valle na Stanciji Bembo se danas održala proslava 78. obljetnice osnutka talijanskog bataljona  „Pino Budicin“.

Na obilježavanju 78.obljetnice su uz brojne goste i uzvanike sudjelovali općinski načelnik Općine Bale-Comune di Valle Edi Pastrovicchio, istarski župan Boris Miletić, rovinjski gradonačelnik Marko Paliaga, predsjednik Saveza udruga antifašista Istarske županije te Udruge antifašističkih boraca i antifašista Rovinjštine Branko Oplanić, kao i predstavnici udruga ANPI Trieste i Zveza borci Slovenije.