Od sutra slobodno kretanje na području Rovinj-Bale-Kanfanar-Žminj Novosti

Od sutra slobodno kretanje na području Rovinj-Bale-Kanfanar-Žminj

07.04.2020

Nakon potvrde ministra Božinovića o aktivaciji članka 18. Zakona o civilnoj zaštiti, prema kojem se dvije ili više jedinica lokalne samouprave mogu zajednički organizirati za obavljanje poslova civilne zaštite iz svog samoupravnog djelokruga, održana je hitna telefonska koordinacija o osnivanju zajedničkog stožera civilne zaštite za područje bivše općine Rovinj.

Potom je jučer potpisan Sporazum gradonačelnika Marka Paliage i načelnika općina Bale-Valle, Kanfanar i Žminj Edija Pastrovicchia, Sandra Jurmana i Željka Plavčića te načelnika Stožera CZ Rovinja-Rovigno Evilijana Gašpića da se našim građanima, iz vitalnih obiteljskih razloga omogući kretanje unutar navedenih jedinica lokalne samouprave bez propusnice.

Zahtjev je danas odobren od Nacionalnog Stožera civilne zaštite RH.