Općini Bale na FLAG natječaju odobreno čak 707.875,00 kn Novosti

Općini Bale na FLAG natječaju odobreno čak 707.875,00 kn

27.05.2022

Općini Bale je, u sklopu FLAG natječaja kojeg je proveo LAGUR Istarska batana za dodjelu potpore projektima u okviru Mjere 1.1.1. Razvoj i unapređenje objekata i drugih javnih prostora te sadržaja povezanih s ribarskom baštinom, izdana Odluka o dodjeli sredstava od strane Upravljačkog tijela kojom je odobrena provedba projekta „Tematski park ribarske baštine Općine Bale-Valle“ u bespovratnom iznosu od 707.875,00kn.

Projektom se želi valorizirati ribarska baština Općine Bale, popularizirati ribolov i potaknuti lokalno stanovništvo, ali i posjetitelje i turiste na konzumaciju svježe ribe i morskih plodova. Projektom su predviđene sljedeće aktivnosti: Izgradnja i opremanje Tematskog parka ribarske baštine Općine Bale-Valle, edukacije o baljanskoj ribarskoj tradiciji, gastronomsko-edukativne manifestacije „Ribe su IN!“ i otvorenje Tematskog parka ribarske baštine Općine Bale-Valle.

Općini je partner u projektu Klub za sportski ribolov Colone.