Općinu Bale posjetila državna tajnica za demografiju i mlade Željka Josić  Novosti

Općinu Bale posjetila državna tajnica za demografiju i mlade Željka Josić

26.05.2022

U sklopu posjeta Istarskoj županiji, državna tajnica Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade posjetila je Općinu Bale. Na sastanku sa državnom tajnicom prisustvovali su općinski načelnik Edi Pastrovicchio, Pročelnica Jedinstvenog upravnog odjela Irina Gobbato, direktor Turističke zajednice Sandi Drandić, referentica za društvene djelatnosti Martina Poropat i zamjenik Predsjednice Savjeta mladih Općine Bale Fabian Guljaš.

Općinski načelnik Edi Pastrovicchio upoznao je državnu tajnicu sa izdašnim mjerama koje daje Općina Bale a kako bi se potaklo naseljavanje te da su iste pokazale i rezultate što se vidi i na nedavnom popisu stanovništva. Razgovaralo se i o stambenom zbrinjavanju mladih obitelji kroz model poticajne stanogradnje.

Državna tajnica Željka Josić je naglasila kako je Općina Bale pozitivan primjer kako male sredine mogu pružiti kvalitetne uvjete za doseljavanje i osnivanje obitelji te ostanak mladih u ruralnim sredinama.