City
OPĆINA BALE OCIJENJENA NAJVIŠOM OCJENOM ZA RAZINU TRANSPARENTNOSTI PRORAČUNA Novosti

OPĆINA BALE OCIJENJENA NAJVIŠOM OCJENOM ZA RAZINU TRANSPARENTNOSTI PRORAČUNA

04.07.2019

Institut za javne financije (IJF) iz godine u godinu analizira proračunsku transparentnost hrvatskih županija, gradova i općina, a u ovom se radu prikazuju rezultati najnovije analize provedene od početka studenog 2018. do kraja ožujka 2019.

Proračunska transparentnost podrazumijeva uvid u potpune, točne, pravovremene i razumljive  informacije o proračunu.

Za potrebe ovog istraživanja, proračunska transparentnost mjeri se brojem ključnih proračunskih dokumenata objavljenih na službenim mrežnim stranicama hrvatskih lokalnih jedinica, a to su u ovom ciklusu:
- godišnje izvršenje proračuna za 2017.;
- polugodišnje izvršenje proračuna za 2018.;
- prijedlog proračuna za 2019.;
- izglasani proračun za 2019.;
- proračunski vodič za građane za 2019.

Općina Bale nastoji kontinuirano informirati javnost o proračunu i drugim aktivnostima, a ovo istraživanje još je jedna potvrda tog rada.

>> Više informacija <<