Općina Bale sufinancira troškove prijevoza učenika srednjih škola Novosti

Općina Bale sufinancira troškove prijevoza učenika srednjih škola

27.08.2020

Općina Bale će i ove godine sufinancirati troškove prijevoza učenika srednjih škola koji imaju prebivalište na području općine Bale.

Općina će sufinancirati putne troškove srednjoškolcima u iznosu od 25% mjesečne putne karte, odnosno razliku od pune cijene do iznosa koji subvencionira država sukladno Odluci o kriterijima i načinu financiranja troškova javnog prijevoza redovitih učenika srednjih škola za školsku godinu 2020./21. koju je donijela Vlada RH. Na taj način će za baljanske srednjoškolce putovanje u njihove škole i nadalje biti besplatno. Pozivaju se učenici da za ostvarenje prava na sufinanciranje prijevoza prije izrade mjesečnih karata u Jedinstveni upravni odjel Općine Bale dostave potvrdu o upisu u školu.