OPĆINI BALE I OVE GODINE POTVRĐENA NAJVIŠA RAZINA TRANSPARENTNOSTI PRORAČUNA Novosti

OPĆINI BALE I OVE GODINE POTVRĐENA NAJVIŠA RAZINA TRANSPARENTNOSTI PRORAČUNA

07.07.2023

Institut za javne financije (IJF) objavio je rezultate najnovijeg ciklusa istraživanja transparentnosti proračuna županija, gradova i općina. U obzir su uzeti dokumenti koji su na mrežnim stranicama regionalnih/lokalnih jedinica bili dostupni u razdoblju 1. studenoga 2022. – 18. travnja 2023. i to na dan pretraživanja. Takvim izračunom razina proračunske transparentnosti može iznositi od 0 do 5.

Općina Bale-Valle  je u navedenom istraživanju, već petu godinu za redom, ocijenjena najvišom mogućom ocjenom, 5.

Transparentni proračuni omogućuju uvid u potpune, točne, pravovremene i razumljive informacije o proračunu, pa građani mogu vlastitim angažmanom utjecati na efikasnost prikupljanja javnih sredstava i ponude javnih dobara i usluga, na povećanje odgovornosti vlasti i smanjenje mogućnosti za korupciju.

Detaljni rezultati istraživanja svih lokalnih proračuna s interaktivnom kartom dostupni su na mrežnim stranicama Instituta za javne financije