Otkrivena spomen ploča u spomen na pripadnike 2.bojne 119. brigade Novosti

Otkrivena spomen ploča u spomen na pripadnike 2.bojne 119. brigade

07.09.2020

Povodom proslave 29. obljetnice formiranja 119. brigade HV prošli je petak na Trgu palih boraca u Balama otkrivena spomen ploča svim pripadnicima 119.brigade iz sastava 2. bojne Fortunali s područja Bala. Podsjetimo, rovinjski Fortunali koje su činili mobilizirani građani Rovinja, Bala, Kanfanara i Žminja bili su II. bojna 119. brigade HV tijekom Domovinskog rata. Ove godine je domaćin proslave bila Općina Bale koja je zajedno s Udrugom veterana domovinskog rata Istarske županije – ogranak Rovinj organizirala otkrivanje spomen ploče na kojem su prisustvovali Zapovjednici brigade Branko Bošnjak, Marjan Mužinić,Mauro Ukušić, Roberto Fabris i zapovjednik bojne Fortunali  Drago Pulić.

Nakon toga načelnik Općine Bale Edi Pastrovicchio upriličio je u Kaštelu Bembo prijem za pripadnike 119. brigade, kojem su prisustvovali gradonačelnik Rovinja Marko Paliaga te načelnici Kanfanara Sandro Jurman Žminja Željko Plavčić.