Otvorenje Tematskog parka ribarske baštine Bale-Valle Novosti

Otvorenje Tematskog parka ribarske baštine Bale-Valle

29.06.2023

Danas je održano svečano otvorenje Tematskog parka ribarske baštine Bale-Valle čija je izgradnja jedna od aktivnosti projekta financiranog sredstvima razvojne strategije LAGUR-a Istarska Batana. Na samom otvorenju su nastupili KUD Marco Garbin iz Rovinja te je održana predstava za djecu Šarlota od strane Udruge Birikina. Nakon svečanog dijela svi su mogli okusiti  odlično pripremljene riblje specijalitete koje je pripremila naša Morena.

Izgradnja dječjeg igrališta dio je projekta valorizacije ribarske tradicije u Balama, koje iako nije priobalno, ima bogatu tradiciju konzumacije ribe, ribarenja, očuvanja mora i korištenja istog kao resursa. Partner projekta je i Klub za sportski ribolov Colone. U sklopu projekta održati će se ovog ljeta tri gastro manifestacije „Ribe Su In“ u kampu Monperin dok će rujnu biti organiziran posjet djece Ekomuzeju Batana i Aquariumu Pula.

Otvorenju su prisustvovali načelnik Bala Edi Pastrovicchio sa svojim suradnicima, predstavnici Lagur-a Istarska Batana, predstavnici tvrtke Alphera koja je bila zadužena za organizaciju, ravnatelji osnovnih škola Marin Mihovilović i Tiziana Zovich, učiteljice i djeca iz talijanske osnovne škole Bernardo Benussi te djeca i odgajateljice iz dječjeg vrtića i jaslica Neven i Naridola.