Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović posjetio Bale  Novosti

Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović posjetio Bale

06.05.2022

Predsjednik Republike Zoran Milanović posjetio je jučer općinu Bale i održao radni sastanak s čelnicima općine. Općinski  načelnik Edi Pastrovicchio, zamjenik načelnika iz reda pripadnika talijanske nacionalne manjine Fabrizio Fioretti, predsjednik Općinskog vijeća Vedran Šetić i direktor Turističke zajednice općine Bale Sandi Drandić, Pročelnica Irina Gobbato, referentica Martina Poropat predstavili su u Općinskoj vijećnici predsjedniku Milanoviću gospodarsku situaciju u općini kao i buduće razvojne projekte. Posebno su istaknuli kako su Bale u zadnjih 18 godina postali jedna od najrazvijenijih općina u Istri o čemu svjedoči i veliki rast BDP-a po stanovniku.

Nakon sastanka predsjednik Milanović posjetio je palaču „Soardo-Bembo“ gdje se susreo s članovima Zajednice Talijana te obišao novoizgrađenu zgradu jaslica, škole i sportske dvorane u Balama te se potom uputio na Trg La Musa gdje su ga dočekali brojni sugrađani.

Uz predsjednika Milanovića bila je savjetnica Predsjednika za ljudska prava i civilno društvo Melita Mulić.