PRIJEM ZA ODLIČNE UČENIKE U BALAMA Novosti

PRIJEM ZA ODLIČNE UČENIKE U BALAMA

07.07.2023

Načelnik Općine Bale Edi Pastrovicchio održao je danas, 07. srpnja 2023. godine na Trgu Tomaso Bembo u Balama prijem za izvrsne učenike osnovnih i srednjih škola.
Iz Osnovne škole to su: Mia Leonie Glažar, Nolan Barbieri, Gea Karapandža, Lana Domitrović, Ursula Zulijani, Noemi Palaziol, Noam Karapandža, Tian Baričević, Vita Čekić, Maro Džapo, Karlo Radić, Juraj Popović, Alan Špiranac.
Iz srednje škole to su: Marta Tolić, Matija Vadanjel, Mia Žufić, Karla Drandić, Sara Perković, Lara Kukec, Luana Galović, Nika Drandić, Antonella Drandić, Antea Baričević, Agata Vratović, Dominic Marmilla.

Riječ je o učenicama i učenicima koji su razred prošli s odličnim uspjehom, na čemu su im čestitali načelnik Edi Pastrovicchio, i referentica Martina Poropat Suljić koja je vodila i moderirala ovaj prijem.
Izvrsni su učenici nagrađeni i prigodnim darom od Općine Bale, bonom u vrijednosti od 30,00 eura za osnovnoškolce, odnosno 50,00 eura za srednjoškolce.

Kako je jednom to rekao Aristotel: “Korijeni učenja su gorki, ali su plodovi slatki”. S obzirom na to zbog truda kojeg su djeca uložila i odličnog uspjeha kojeg su ostvarila kroz čitavu školsku godinu odlučili smo ih nagraditi kako bi ih motivirali za daljnji rad i učenje.

Načelnik Edi Pastrovicchio je izjavio kako je ponosan na svu djecu koja učenju pristupaju odgovorno, nižući najbolje ocjene kroz čitavu školsku godinu te im je zaželio ugodan i zabavan odmor kakvog su i zaslužili.

Ovom prilikom je Načelnik Edi Pastrovicchio dodjelio zahvalnice i prigodni dar svim članovima i mentoricama grupe “Favelemo ‘l Valex” koji djeluju unutar Zajednice talijana Bale I koji već godinama njeguju baljansku tradiciju i baljanski dijalekt te prenose generacijama sve bitne vrijednosti baljanskog identiteta.

Nagrađeni članovi su: Noemi Palaziol, Gabriel Božić, Ivano Barbieri, Robin Butković, Stella Drandić, Vito Jurman, Noa Bilić, Eric Paretić, Chiara Barbieri, Dante Jurman, Vita Čekić, Matias Močibob, Gea Karapandža, Aurora Žilović, Petra Barbieri, Nola Butković, Noam Karapandža, Philip Paretić, Jakov Butković.

A nagrađene mentorice su: Ines Piutti Palaziol, Alessandra Civitico Božić, Romana Paretić, Miriana Pauletić.