Svečano potpisan Sporazum o bratimljenju Općine Bale s Općinom Donji  Kraljevec Novosti

Svečano potpisan Sporazum o bratimljenju Općine Bale s Općinom Donji Kraljevec

28.04.2023

Dani Općine Bale započeli su potpisivanjem Sporazuma o prijateljstvu i suradnji između Općine Bale-Comune di Valle i Općine Donji Kraljevec.
Danas su u Balama općinski načelnik Edi Pastrovicchio i općinski načelnik Općine Donji Kraljevec Miljenko Horvat, potpisali Sporazum o suradnji i prijateljstvu između Općine Bale i Općine Donji Kraljevec.
Sporazum je formalno potpisan nakon suradnje između Bala i Donjeg Kraljevca koja traje već gotovo četiri godine a sklopljen je u cilju razvoja uzajamno korisne suradnje i prijateljskih odnosa između dvije općine sa željom ostvarivanja zajedničkog interesa  u unapređivanju gospodarskog, društvenog i kulturnog razvitka, promicanja boljeg međusobnog razumijevanja i učvršćivanja prijateljske suradnje i razmjene iskustava, a sve kao doprinos razvoju i za dobrobit građana obiju općina.
Oba načelnika iskazala su interes za aktivnom suradnjom i konkretnim aktivnostima na kojima će ove dvije općine raditi.
Potpisivanju su nazočili i predstavnici već bratimljene Općine Kalinovac, načelnik Darko Sobota i predsjednik općinskog vijeća Ivan Patačko, te predsjednik općinskog vijeća Općine Bale Vedran Šetić, direktor TZ-a Općine Bale Sandi Drandić i pročelnica Jedinstvenog upravnog odjela Općine Bale Irina Gobbato.