City
U Balama obilježen mjesec borbe protiv raka dojke Novosti

U Balama obilježen mjesec borbe protiv raka dojke

23.10.2023

Jučer je u Balama humanitarnom šetnjom  obilježen "ružičasti listopad". Ovo je treća godina da se na inicijativu sugrađanke  Marije Patljak Bilić zajedničkom humanitarnom šetnjom u Balama obilježava  mjesec borbe protiv raka dojke. Ove godine pješačilo se do brda sv.Mihovil. Simboličnom kotizacijom prikupljala su se sredstva za kupnju opreme internističkoj onkološkoj ambulanti s hematologijom u Općoj bolnici Pula. Na početku šetnje prisutnima su se obratili Marija Patljak Bilić, medicinske sestre s pulske onkologije Sanja Kliman i Petra Popović, direktor TZ Bale Sandi Drandić i općinski načelnik Edi Pastrovicchio. Prikupljenim sredstvima građana, AP LAB-a Pula i donacijom Općine Bale kupiti će se 10 pokretnih stalaka i 2 antidekubitalna madraca namijenjena za Odjel internističke onkologije s hematologijom, Službe za internu medicinu Opće bolnice Pula.