City
U Balama održana Treća dječja biciklijada Novosti

U Balama održana Treća dječja biciklijada

12.09.2022

U Balama se u subotu održala “Treća dječja biciklijada” u sklopu koje su brojna djeca skupljala simbolične „kilometre mogućnosti“ za djecu s teškoćama u sklopu projekta UNICEF Hrvatskae Mliječna staza 2022..

Start je bio u 10:00 sati sa Trga La Musa, a vozilo se cestom prema priobalju skroz do San Pola, gotovo 7 km. 

Bilo na biciklima, bilo pješice, bilo je uzbudljivo gledati djecu i roditelje koji su vidno uživali, a nakon natjecanja zasluženo se i okrijepili. Za sudjelovanje su sva prijavljena djeca dobila majice i medalje koje je financirala Općina Bale donacijom UNICEF-u. Oni najhrabriji su odradili punu dionicu i vratili se biciklama natrag a ostali su imali na raspolaganju vlakić Mon Perina te djelatnika komunalnog društva koji je prevozio bicikle. Za pomoć i regulaciju u prometu zaslužan je DVD Bale.

Akciju su zajedno organizirali Općina Bale-Comune di Valle i Turistička Zajednica Općine Bale  Comunità Turistica del Comune di Valle.