U Balama održan 9. Forum obiteljskog smještaja Novosti

U Balama održan 9. Forum obiteljskog smještaja

28.03.2023

U Balama je u subotu održan 9. Regionalni Forum obiteljskog smještaja Istarske županije koji je okupio sve važne dionike iz sektora turizma s naglaskom na obiteljski smještaj, predsjednike udruga obiteljskog smještaja iz Istarske županije, kao i brojne znatiželjne iznajmljivače koji žele poboljšati usluge koje pružaju gostima tijekom iz godine u godinu.
Bili su tu i Nada Prodan Mraković, pročelnica Upravnog odjela za turizam Istarske županije, član Vijeća HTZ-a i predstavnik HOK-a Stanislav Briškoski,Ticiana Trošt Kožljan iz HGK Županijske komore Pula, Orhideja Petković, ravnateljica Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula, Sandi Drandić, direktor Turističke zajednice Bale, Edi Pastrovicchio, načelnik Općine Bale, Massimo Piutti, predsjednik uprave Mon Perina te mnogi drugi.
Događaj je ove godine održan u sklopu projekta KLIK Pula – Centar za kompetentno cjeloživotno razvijanje inovativnih znanja i vještina u sektoru ugostiteljstva i turizma, u organizaciji Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula kao nositelja projekta te HGK – Županijske komore Pula kao partner na projektu.
Forum obiteljskog smještaja je edukativni program za pružatelje usluga smještaja u domaćinstvu iz Istarske županije. Svrha Foruma je pružanje aktualnih informacija za pomoć u pripremi turističke sezone i uvida u trendove na turističkom tržištu te novitete u ponudi i potražnji. Također, služi kao platforma za razvoj suradnje i razmjenu iskustava među i pružateljima usluga smještaja u domaćinstvu.
Sve je započelo zanimljivim predavanjima pa je tako Massimo Piutti, predsjednik uprave Mon Perin d.d., govorio o jedinstvenom modelu upravljanja i doprinosa turističkom razvoju Bala, Dean Verbanac, direktor Intersoft technologies d.o.o. i predsjednik strukovne grupe ICT Istre ŽK Pula, predstavio je aplikaciju mVisitor za olakšanu i pojednostavljenu prijavu gostiju, dok je Kandida Milotić Ištoković, zamjenica direktora My Vacation j.d.o.o., predstavila još jedno digitalno rješenje koje podiže razinu usluge u obiteljskom smještaj te gostima, osim informacija o objektu, daje i personalizirane preporuke vlasnika objekta o tome što raditi i što posjetiti u okolici objekta.
Govorilo se i o zaštiti od požara pa je Marcel Juriša, direktor D.M.M. tim d.o.o. i član Grupacije dimnjačara HGK, održao predavanje na temu Obveze vlasnika objekata oko kontrole ložišta i dimnjaka radi osiguranja i zaštite od požara, dok je dr. Srđan Jerković, direktor Medicus d.o.o., govorio o zdravstvenoj sigurnosti turističke destinacije.
Publici je zanimljivo bilo i predavanje koje je održala Tea Rubeša, savjetnica pravobraniteljice za osobe s invaliditetom Područni uredu Rijeka, a koja je govorila o tome kako prilagoditi destinaciju, ali i smještajne objekte osobama s invaliditetom.