U Balama uspješno održan Festival starih zanata Novosti

U Balama uspješno održan Festival starih zanata

25.07.2023

U Balama je proteklog vikenda održan prvi Festival starih zanata koji je oživio ulice i trgove Bala te donio dašak prošlosti i nostalgije.

Bila je to prava turistička atrakcija koja je mnogobrojne posjetitelje vratila u prošlost i ponudila im uvid kako su nekada zanatlije, poljoprivrednici i domaćice stvarali proizvode za svakodnevnu upotrebu, bilo da se radi o tkanju odjevnih predmeta, izradi vune, kamenoklesarstvu, proizvodnji kolača, pčelarstvu ili izradi kozmetike za njegu kože.

Naime, Udruga Academia Libera Histriensis, u suradnji s udrugom Alternativa, Općinom Bale, Turističkom zajednicom Općine Bale, te uz suorganizatora Istarsko povijesno društvo i podršku podupiratelja festivala, pokrenuli su 1. Festival starih zanata sa ciljem da manifestacija oživi vrijednu, živopisnu istarsku baštinu koja se ogleda upravo u starim, gotovo izumrlim zanatskim vještinama.

Festival je s izlagačima i posjetiteljima definitivno oživio Bale te će se svakako održati i druge godine.