City
Uspješno održana četvrta dječja biciklijada Novosti

Uspješno održana četvrta dječja biciklijada

18.09.2023

U subotu 16.09.2023. održana je 4. dječja biciklijada, utrka koju je Općina Bale-Valle prijavila na UNICEF-ovu akciju Mliječna staza 2023. Za 50-ak djece Općina Bale-Valle je osigurala donaciju UNICEF-u a sudionici su dobili majice te su nakon utrke svi nagrađeni medaljama.

Već tradicionalni start biciklijade je bio sa trga La Musa u 10:00 sati sa trasom koja ide do priobalja (kamp Mon Perin), gdje je osigurana okrijepa te povratak za Bale. Za sve one koji nisu mogli odraditi cijelu trasu organiziran je i vlakić koji je pomogao u savladavanju (dijela) staze.

U sklopu ove humanitarna utrke, UNICEF je pokrenuo kampanju za podršku mentalnom zdravlju djece i mladih. Uz podršku donatora i partnera, UNICEF će prikupljena sredstva u ovoj kampanji uložiti u program podrške za mentalno zdravlje učenika u školama pod nazivom – „Škole podrške“

Hvala svima na sudjelovanju!