Veleposlanik Italije s delegacijom posjetio Općinu Bale Novosti

Veleposlanik Italije s delegacijom posjetio Općinu Bale

07.05.2022

Veleposlanik Republike Italije u Zagrebu, Pierfrancesco Sacco zajedno s generalnim konzulom Italije u Rijeci, Davideom Bradanini, počasnim konzulom Italije u Puli, Tizianom Sošićem te predstavnici talijanske Unije na čelu s predsjednikom Mauriziom Tremulom i predsjednikom izvršnog vijeća Marinom Corvom, posjetili su danas Bale.

U vijećnici Općinske uprave dočekao ih je načelnik Edi Pastrovicchio, zamjenik načelnika iz reda pripadnika talijanske nacionalne manjine te ujedno i predsjednik Zajednice talijana Bale Fabrizio Fioretti te direktor Turističke Zajednice Sandi Drandić.

U kratkom sastanku se istaknula tema o važnosti, prvenstveno gospodarske suradnje između Italije i Hrvatske i dobrobit za obje strane koja će se postići realizacijom gospodarskih projekata. Veleposlanik je pohvalio uzoran program Općine Bale u pogledu socijalne i gospodarske politike.