Info dani za organizacije civilnog društva

04.03.2016 - 10:30

Zaklada za poticanje partnerstva i razvoj civilnog društva i ove godine od 14. do 18. ožujka održat će Info dane za organizacije civilnog društva. Info dani namijenjeni su svim organizacijama civilnog društva, javnim i privatnim ustanovama, jedinicama lokalne i regionalne uprave i samouprave, te ostalim zainteresiranima, a cilj im je informiranje o aktualnim temama i novostima iz područja civilnog društva, edukacijama te stvaranje partnerstva i novih razvojnih prilika.

U sklopu petodnevnog programa zainteresirani s različitim iskustvima u civilnom društvu imat će prilike pronaći zanimljive teme. O novostima, odnosno inovativnim rješenjima za razvoj civilnog sektora govorit će nekoliko posebnih gostiju: Iz Francuske nam dolazi Vladimir Šestović iz European Civic Foruma, a iz Zagreba Mirna Karzen iz Laboratorija za društvene inovacije te Marko Gregović i Hajdana Rukavina iz društvene tvrtke Brodoto d.o.o. koji će govoriti o projektu Crowdfunding Academy i alternativnim načinima financiranja. Jedan dan će biti posvećen problematikama i mogućnostima udruga koje pružaju usluge SOS telefona, a predstavit ćemo i nove ili tekuće projekte i novitete u civilnom društvu. Za one koji tek ulaze u svijet trećeg sektora održat će se ''ABCda'', početnička edukacija koja će pokriti teme osnivanja udruge pa sve do rada, proračuna i načina financiranja te mogućnostima koje pruža volontiranje.

Prijave za aktivnosti bit će moguće do 11. ožujka 2016. na adresi: http://goo.gl/forms/zDrvlYwaBV  ili  direktno na e-mail Zaklade zaklada@civilnodrustvo-istra.hr.

U nastavku ovog dopisa nalazi se detaljni program Info dana.

14.03. PONEDJELJAK
„ABCda“ početnička edukacija za udruge – osnove
Mjesto: Dnevni boravak Rojc
9:00 – 9:30 Osnivanje udruga (Temeljni akti udruga, zakoni, prava i obaveze)
9:45 – 11:00 Od ideje do projekta (Proračun projekata i proračun udruga)
11:15 – 12:15 Pregled mogućnosti financiranja aktivnosti udruga
12:30 – 13:30 Udruge i volonterstvo - Danijela Ustić (Volonterski centar Istra)

15.03. UTORAK
Novosti u civilnom sektoru – „KORAK DALJE“
Mjesto: Dnevni boravak Rojc
9:00 – 11:00 Javno zagovaranje i mogućnosti utjecaja udruga na javne politike - Vladimir Šestović (European
Civic Forum)
11:15 – 13:15 Važnost društvenih inovacija u rješavanju društveno-ekonomskih problema – Mirna Karzen
(Laboratorij za društvene inovacije)
13:30 – 15:30 Alternativni načini financiranja – Crowd funding academy: Marko Gregović i Hajdana Rukavina
(Brodoto d.o.o.)
Javna tribina „Inovativna rješenja za razvoj civilnog društva“
Mjesto: Gradska knjižnica i čitaonica Pula
18:00 – 19:30
Gosti: Vladimir Šestović (European Civic Forum), Mirna Karzen (Laboratorij za društvene inovacije), Marko
Gregorović, Hajdana Rukavina (Brodoton d.o.o.)

16.03. SRIJEDA
Okrugli stol: Problematike i mogućnosti SOS telefona u suradnji s Gradom Pula
Mjesto: Vijećnica Grada Pule
12:00 – 14:00

17.03. ČETVRTAK
Javno predstavljanje projekta ''El Sistema u Istri''
Mjesto: Dom hrvatskih branitelja
Projekt u suradnji s udrugom SO DO – El Sistema Hrvatska: sustav orkestara djece i omladine financiran iz
Europske unije i Ureda za udruge Vlade RH.
10:00 – 12:00

18.03. PETAK
Okrugli stol: Mogućnosti suradnje Politehnike, udruge studenata i alumnija sa Zakladom
Mjesto: Politehnika Pula, Visoka tehničko-poslovna škola