LAG "Južna Istra"

29.01.2016 - 17:44

Poštovani članovi,

LAG „Južna Istra“ u postupku je izrade Lokalne Razvojne Strategije (LRS) sukladno podmjeri 19.1. „Pripremna pomoć“ Programa ruralnog razvoja RH za razdoblje 2014.-2020., koja predstavlja temeljni dokument za razvoj područja na kojem LAG djeluje. LAG-ovi će moći u narednom razdoblju, a temeljem izrađene LRS, sufinancirati projekate na svom prostoru do 2020. godine, ukoliko LRS bude pozitivo ocijenjena i LAG bude odabran (po Mjeri 19.2) za financiranje u narednom razdoblju. Predstavnici civilnog, gospodarskog i javnog sektora javljat će se sa vlastitim projektima na natječaje LAG-a, međutim projekti će morati biti u skladu sa LRS LAG-a „Južna Istra“.

Lokalna Razvojna Strategija LAG-a „Južna Istra“ je planski dokument kojim se kroz SWOT analizu, tj. sagledavanje i razumijevanje društveno - ekonomskog razvoja LAG-a „Južna Istra, njegovih razvojnih snaga i slabosti kao i uočenih razvojnih tendencija određuju ciljevi i prioriteti područaja Južne Istre, ima za cilj potaknuti gospodarski i društveni razvoja područaja.

Cilj LAG-a „Južna Istra“ je, prvenstveno potaknuti članove lokalne zajednice, u svakoj od općina i gradova obuhvaćenih LAG-om, na osmišljavanje aktivnosti koje doprinose razvoju tih područja, kako na gospodarskom planu, očuvanju prirodne, tradicijske, kulturne i povijesne baštine tako i na unaprjeđenju društvenog i kulturnog života stanovnika Južne Istre.

Kako bi naša LRS  bila što učinkovitija, djelotvornija i prikazala potrebe područja LAG-a izuzetno je važno  da se o njoj odlučuje na lokalnoj razini, te da se uključe svi subjekti javnog, civilnog i gospodarskog sektora te da sa svojim projektima sudjeluju u izradi strategije.

Shodno tome, LAG „Južna Istra“ organizira zajedničke radionice za predstavnike javnog, civilnog i gospodarskog sektora područja LAG-a (općine Barban, Fažana, Ližnjan, Marčana, Medulin, Svetvinčenat, Bale, Kanfanar te Grada Rovinja i Vodnjan).

Prve dvije radionice održati će se u Rovinju i Šišanu,

u utorak, 2. veljače 2016. godine u Domu kulture u Rovinju (Trg Maršala Tita bb ),
u srijedu 3. veljače 2016. godine u prostorijama Zajednice Talijana u Šišanu (G. Dobran 20)

Program radionica možete pronaći OVDJE.

KAKO ĆE BUDUĆA STRATEGIJA ODREDITI PROJEKTE I SMIJER RAZVOJA JUŽNE ISTRE, MOLIMO SVE ČLANOVE I STANOVNIKE DA SE ODAZOVU OVOM POZIVU I AKTIVNO SE UKLJUČE U POSTUPAK IZRADE.