Obavijest o provedbi kontrole mikročipiranja pasa

11.09.2018 - 15:25

Općina Bale obavještava skrbnike pasa da će se od 17. rujna 2018. godine provoditi postupak kontrole mikročipiranja i ažuriranje posjedovanja i  evidencije pasa, sukladno Zakonu o zaštiti životinja i “Odluci o uvjetima i načinu držanja kućnih ljubimaca i načinu postupanja s napuštenim i izgubljenim životinjama te divljim životinjama“ na području Općine Bale.

Skrbnik životinje obvezan je komunalnom redaru predočiti dokaz o mikročipiranju i cijepljenju psa.

Skrbnicima pasa koji nisu mikročipirani biti će naloženo da psa mikročipiraju, najkasnije do 15. listopada 2018. godine.

Mikročipiranje pasa obavezno je u Republici Hrvatskoj a kazna za nepoštovanje ove obveze iznosi do 6.000,00 kn.

Zahvaljujemo građanima na strpljenju i napominjemo da je provođenje ove mjere u njihovom vlastitom interesu, kako bi izbjegli kaznene sankcije i uveo se red u kontroli populacije pasa, čime bi se smanjio broj pasa lutalica i pasa koji se bez nadzora kreću javnim i drugim površinama.