Službeno priopćenje sa 02-2016. Sjednice Općinskog vijeća Općine Bale

OPĆINA BALE
OPĆINSKO VIJEĆE
Bale, 30. ožujak 2016. godine

Na temelju članka 86. Poslovnika Općinskog vijeća Općine Bale (Službeni glasnik br.05/09 i 02/13) Predsjenik Općinskog vijeća Općine Bale donosi

Službeno priopćenje sa 02-2016. Sjednice Općinskog vijeća Općine Bale

Sjednica je održana dana 29.03.2016.godine u sjedištu Općine Bale, Trg Tomaso Bembo 1, sa početkom u 18,00 sati.
Sjednici je prisustvovalo 8 od 11 vijećnika, načelnik, zamjenik načelnika, pročelnica, te djelatnica JUO općine Bale.
Na početku sjednice utvrđen je Dnevni red sjednice sa ukupno 17. točaka, a na samom početku sjednice prihvaćen je Zapisnik sa 01-2016. sjednice Općinskog vijeća.
Općinsko vijeće je donijelo Zaključke o usvajanju Izvješća o izvršenju Programa održavanja komunalne infrastrukture, te Izvješća o izvršenju Programa gradnje objekata i uređaja komunalne infrastrukture, oba izvješća za 2015.godinu. Na održavanje komunalne infrastrukture je utrošeno 1.295.348,16 kuna, a na gradnju objekata komunalne infrastrukture utrošeno je 1.261.789,99 kuna.
Donijete su Odluke o odabiru najpovoljnijeg ponuditelja za prodaju i zamjenu zemljišta na osnovu sprovedenog javnog natječaja, te Odluka o raspisivanju javnog natječaja za prodaju nekretnina. Na oba javna natječaja objavljena je prodaja nekretnina na osnovu zahtjeva građanstva.
Općinsko vijeće donijelo je i Odluku o odabiru najpovoljnijeg ponuditelja za pravo gradnje po sprovedenom javnom natječaju, te je donijelo Odluku o raspisivanju novog natječaja za pravo gradnje. Obje Odluke odnose se na zemljište „za jednu kunu“ na Grotama.
Donijet je Zaključak o usvajanju Izvješća o stanju sustava civilne zaštite za 2015.godinu, te su donijete Smjernice za razvoj civilne zaštite za period 2016-2019.g., kao i Godišnji plan razvoja sustava civilne zaštite za 2016.godinu. Nadalje, donijeta je i Odluka o organiziranju obavljanja poslova civilne zaštite na području općine Bale.
Donijet je Zaključak o usvajanju Izvješća o izvršenju Plana gospodarenja otpadom za 2015.godinu, kao i Zaključak o usvajanju Izvješća o radu Forlanette d.o.o. za 2015.godinu.
Općinsko vijeće donijelo je Plan manifestacija za 2016.godinu, te je izvršen izbor kandidata za dodjelu priznanja i počasti Općine Bale.
Načelnik je podnio izvješće o darivanju građana povodom uskrsnih blagdana.
Općinsko vijeće donijelo je Izmjenu Odluke o autotaksi prijevozu, kojom se regulira obavljanje usluga autotaksi prijevoza na području Općine Bale.

Predsjednik Općinskog vijeća
Vedran Šetić