PROGRAM - DJEČJI TJEDAN 07.-11.10.2019.

07.10.2019

I ove godine diljem Hrvatske obilježava se „Dječji tjedan“. Općina Bale i ustanove na njenom području uključile su se u obilježavanje tjedna kada djeca imaju glavnu riječ.

Program u „Dječjem tjednu“ predviđa sljedeće aktivnosti:

Ponedjeljak – 07.10.2019.
- posjet Načelnika Edija Pastrovicchio, zamjenika Načelnika Sandija Drandića i zamjenika Načelnika pripadnika talijanske nacionalne manjine Fabrizia Fiorettija Područnim školama „Jurja Dobrile“ i „Bernardo Benussi“ u Balama uz sportskio druženje u dvorani
- „Igre iza škole“ – druženje na igralištu „Iza škole“ za djecu koja pohađaju baljanski odjel DV „Naridola“
- „Tko sam, što sam“ – lutkarska predstava u „Domu mladih“ u Kanfanaru na kojoj će sudjelovati i djeca koja pohađaju baljanski odjel DV „Neven“
- izlet učenika Područne škole „Jurja Dobrile“ iz Bala vlakićem u kamp Mon Perin

Utorak – 08.10.2019.
- neradni dan – „Dan neovisnosti“

Srijeda – 09.10.2019.
- šetnja i igre na „San Michele“ – sudjelovati će djeca koja pohađaju baljanske odjele DV „Neven“ i DV „Naridola“
- projekcija crtanih filmova o profesoru Baltazaru – u Rovinju i sudjelovati će djeca Područnih škola „Juraj Dobrila“ i „Bernardo Benussi“ iz Bala

Četvrtak – 10.10.2019.
- predstava „Don Quijote“ – u kazalištu Gandusio u Rovinju predstavi će prisustvovati i učenici 3. i 4. razreda Područne škole „Bernardo Benussi“ iz Bala
- Općina Bale i ove godine svim svojim mališanima poklanja predstavu „Tko je Vidku sašio košuljicu“ udruge Birikina koja će se odigrati na hrvatskom i talijanskom jeziku

Petak – 11.10.2019.
- izlet u „Feštinsko kraljevstvo“ – sudjeluju djeca DV „Naridola“
- kao zaključak „Dječjeg tjedna“ u baljanskoj „Kino sali“ održati će se zajednička radionica učenika Područnih škola „Jurja Dobrile“ i „Bernardo Benussi“ na temu leptira na kojoj će se pridružiti i djeca DV „Neven“ i DV „Naridola“ sa svojim radovima.

Svi dječji radovi nastali na radionicama tijekom „Dječjeg tjedna“ biti će izloženi u MMC „Ulika“ u Balama do 25.10.2019. gdje ih mogu pogledati roditelji, nonići, prijatelji,...