SEMINAR "PRIPREMA ZA ZAVRŠNI OBRAČUN 2019. I ZAKONSKE IZMJENE NA SNAZI OD 1.1.2020."

22.11.2019

Udruženje obrtnika Rovinj organizira za svoje članove besplatan seminar „Priprema za završni obračun 2019. i zakonske izmjene na snazi od 1.1.2020.“ koji će se održati dana 05.12.2019. s početkom u 17,00 sati u prostorijama Udruženja obrtnika Rovinj, Andrea Amoroso 6, Rovinj.

Prijava je obavezna zbog ograničenog broja mjesta, stoga molimo zainteresirane da se prijave putem emaila na: uo.rovinj@hok.hr  (ili na broj 099 2982956 Tea Gašpić). U prijavi treba navesti ime i prezime, skraćeni naziv obrta, sjedište (grad/općina) i glavnu djelatnost obrta.

Program:

· Glavne značajke i prednosti obrta
· Obvezne poslovne knjige i evidencije
· Porez na dodanu vrijednost (PDV) i kada se odlučiti za ulazak u sustav PDV-a
· Promjena načina oporezivanja (porez na dobit, paušalno oporezivanje)
· Isplate neoporezivih svota naknada, troškova, potpora i nagrada (najnovije izmjene)
· Putni nalozi (obračun i pokrivanje troškova), korištenje automobila, reprezentacija
· Obračun plaće, zadnji obračun u prosincu
· Ugovor o djelu i autorski ugovor – kada se mogu koristiti?
· Amortizacija dugotrajne imovine, inventura
· Godišnji obračun (obrazac PO-SD i obrazac DOH)
· Zakonske izmjene od 01.01.2020.

Predviđeno vrijeme trajanja seminara je oko 3 sata (ovisi o pitanjima sudionika).

Kratki životopis predavača:

Đurđica Mostarčić, predsjednica je Sekcije računovođa pri HOK-u. Vlasnica je društva za računovodstvene usluge, veliki praktičar te prepoznati stručnjak za rješavanje računovodstvenih nedoumica i pitanja koja se svakodnevno pojavljuju u praksi malog i srednjeg poduzetništva te neprofitnih organizacija. Trener je poslovnih edukacija te često održava seminare za poduzetnike, a svoje znanje rado dijeli i putem svoga YouTube kanala „Šaptačica poduzetnicima“.